Weer nieuwe bewoners in de Bloementuin
Timmie en Tommie zijn er nu ook! Zij zijn nu de kleinste kabouters! Ze zijn ook de allerjongsten. En de allervrolijkste! Je kunt hun zachte lach keer op keer horen (als je helemaal stil bent en hele goede oren hebt!).
Tommie en Timmie maken bijna nooit ruzie - ze maken alleen maar ruzie over één ding, keer op keer! Omdat ze zo op elkaar lijken, zijn ze helemaal vergeten wie Tommie is en wie Timmie is!! Maar ze maken het snel weer met elkaar goed, want aangezien ze altijd samen zijn, noemen de andere kabouters ze gewoon Toti en dan komen ze allebei tevoorschijn!
Tommie en Timmie zijn paddenstoelkabouters.
Paddenstoelen zijn heel mooi, maar je moet heel voorzichtig zijn want veel paddenstoelen zijn giftig. Van welke paddenstoelen ken jij de naam? Weet je wie er nog meer in de bloementuin willen wonen?
Egeltje Mieke en haar kindjes Fleurtje en Fips! De twee kleine ondeugende egeltjes hebben een hoop onzin aan hun hoofd.
En moeder Mieke moet er voortdurend voor zorgen dat ze niet zomaar de straat op rennen zonder op het verkeer te letten. In de bloementuin wordt dit iets gemakkelijker, omdat er voldoende ruimte is voor de egels om rond te rennen en zich te verstoppen.
Mieke kijkt er naar uit om tijd te hebben voor een paar leuke gesprekken met de andere bewoners.
Maar nu verstopt ze zich samen met Fleurtje en Fips in de bladeren en overwintert. Zodra het weer warmer wordt, gaan ze snel op pad! En ook zusjes Flora en Elsje komen spelen in de bloementuin.
De lente komt! Het is niet meer zo koud en het zonnetje blijft steeds langer aan de hemel staan. Binnenkort verschijnen de eerste bloemen en keren de vogeltjes terug uit het zuiden.
Flora en Elsje kijken nu al uit naar een kleurrijke bloementuin. De twee zussen zorgen ervoor dat het met iedereen goed gaat en houden absoluut niet van ruzie. Ze maken graag een praatje met een van de andere kabouters en zijn blij met elke lach die ze horen. Elsje is een beetje een wervelwind, ze kan altijd ergens anders in de bloementuin verschijnen zonder dat haar zusje het weet. Dan klaagt Flora een beetje omdat ze zich zorgen maakte. Ze houdt heel veel van haar zusje.