Ga naar de startpagina
De Achtse Barrier

Mei 2024

 
--> vaste rubrieken <--
--> en verder <--

Opening buurttuin Gascognehof

We schrijven najaar 2022 als in de Gascognehof het idee ontstaat om van het onooglijk grasveldje een buurttuin te gaan maken. Al snel vormt zich een groepje kartrekkers die met het plan aan de slag gaan. Na maanden van brainstormen, ideeën uitwerken en plannen maken tekenden we op 21 juni vorig jaar de beheerovereenkomst met de Gemeente. We lieten er letterlijk geen gras over groeien want drie dagen later hadden we een eerste grote opbouw dag waar zo ongeveer de hele straat bij betrokken was. Wat was dat een memorabele dag! Je kunt er over lezen op: achtse-barrier.nl/organization/9529/het-gascognehof.

Sindsdien is er op vele vrije uren en dagen hard gewerkt door evenzoveel betrokken medebewoners. Er zijn ruim 650 kruiwagens grond verplaatst, 200 meter boomstammen verzaagd, een ontmoetingscirkel gebouwd, 50 meter pad aangelegd en er is al veel aangeplant. Eind mei is het dan zover: onze buurttuin wordt geopend.

Een hamvraag is natuurlijk: waarom zou je dat eigenlijk willen, zo’n buurttuin. Nou, dat mes snijdt aan meerdere kanten. Lees even mee met de volgende lofzang!
Allereerst moedigt het aan om samen te werken waardoor buurtgenoten elkaar beter leren kennen. Dat creëert een gevoel van gemeenschap en verbondenheid.
De buurttuin stimuleert om buiten te zijn, fysiek actief te zijn en dat is goed voor onze gezondheid en welzijn. Het maakt bewuster van omgaan met de natuur en draagt een steentje bij aan het verbeteren van de biodiversiteit.
Een buurttuin kan dienen als een rustige en ontspannende ruimte waar je even kunt ontsnappen aan de drukte van het dagelijks leven. Het is dan ook bekend dat tuinieren stress vermindert.

We hebben in onze buurttuin ook een fijne ontmoetingsplek gecreëerd voor kleine gemeenschapsactiviteiten zoals bijvoorbeeld een workshop, een voorleesuurtje voor de kinderen, samen koffie drinken of gewoon om even te ‘niksen’.

Kortom, onze buurttuin is een waardevolle aanwinst voor de straat. Waarbij het dus bepaald niet alleen gaat om tuinieren maar vooral ook om het creëren van een
levendige en hechte gemeenschap. We hopen dat ons initiatief ook andere straten inspireert in het creëren van een gemeenschappelijke groene ruimte en zo bij te dragen aan een bloeiende, sociale en duurzame leefomgeving.
Zondag 26 mei wordt onze buurttuin op originele wijze geopend door alle kinderen uit de Gascognehof. Van 14.00 tot 14.30 uur. Wil je erbij zijn? Je bent van harte welkom.
De buurttuin is altijd en voor iedereen toegankelijk.

E-mail: info@gascognehof.nl.

Hartelijke groet van het kernteam Buurttuin Gascognehof:

Loes, Jan, Anne, Annelies en Paul