Ga naar de startpagina
De Achtse Barrier

September 2026

 
--> vaste rubrieken <--
--> en verder <--

Nog maar eens het zinkgat (afl. 5)

Op 3 maart kwam een delegatie van de gemeente Eindhoven naar Achtse Barrier voor een zogenaamde Wijkschouw. Gekeken werd naar de staat van stoepen en straten, wegverzakkingen en dergelijke. Ook werd bij het bekende zinkgat stilgestaan. Ja, de straat bleef hier verzakken, dus er moet nu maar eens echt actie komen.

In de middag van 16 juli staan ze er opeens. Waarschuwingsborden dat de straat op 30 juli wordt gesloten. En bij elke parkeerplaats wordt nog een extra bord gezet met de melding: Verboden te parkeren. Wegsleepregeling van kracht!
Geen verdere informatie voor de bewoners van wat er staat te gebeuren. In spanning afwachten of het zinkgat weer eens wordt onderzocht, of de wegverzakking weer eens opgevuld? Wie weet?

Dan is het 30 juli, donderdagochtend 8.30 uur. Bij het zinkgat staat een grote sonderingswagen van de firma Socotec (vroeger Inpijn-Blokpoel uit Son). Op verzoek van de gemeente komen ze enkele diepsonderingen maken. Nog even wachten op de projectleider van de gemeente en dan mag er worden gesondeerd. In de jaren 80 van de vorige eeuw hebben ze voor elke woning hier al een hele rits sonderingen gemaakt. Die zijn keurig opgeslagen bij Bouw- en Woningtoezicht, of hoe heten ze tegenwoordig?

Het is blijkbaar goedkoper nieuwe sonderingen te laten maken dan in het archief te zoeken. En ja, het is nu wel meteen digitaal.
Rond 11.30 uur zijn de sonderingen gemaakt en alle borden en hekken zijn om 15.00 uur al weer weggehaald.
Maar de omwonenden weten nog steeds niet of, en wanneer de wegverzakkingen weer worden opgevuld, of dat het zinkgat zelf wordt opgespoord en dichtgestort. Of dat de rioolputten nog steeds lekken en daarmee de boosdoeners zijn.
Dus, wordt zeker vervolgd.

Wouter Niezing